Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze

nowa_siedziba_ck480Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze funkcjonuje od      1 stycznia 2017 roku. Wcześniej tj, od 1 grudnia 2003 roku istniały   w naszej gminie dwie odrębne jednostki: Centrum Kultury oraz Biblioteka Gminna.

Oprócz Biblioteki i Centrum Kultury w skład Centrum Biblioteczno Kulturalnego wchodzą następujące jednostki:

• Świetlica w Grzędach
  • Świetlica w Jaczkowie
  • Świetlica w Borównie
  • Świetlica w Witkowie
  • Placówka wsparcia dziennego w Czarnym Borze

Centrum  prowadzi zajęcia zarówno dla dzieci i młodzieży jak i dla dorosłych. Są to różnego rodzaju gry, zabawy, warsztaty oraz imprezy. W ramach Centrum  funkcjonuje również Zespół Ludowy „Grzędowianki”, który jest prowadzony przez p. Krzysztofa Murasa. Na terenie Gminy Czarny Bór Centrum  organizuje lub wspiera organizacyjnie następujące imprezy oraz wydarzenia kulturalne tj.:

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA
  • KONKURS RECYTATORSKI PEGAZIK