Zapraszamy w listopadzie na zajęcia do świetlicy w Grzędach ;-)

zabawy-dzieci-park-jesienne03.11 Rozmawiamy o naszych bliskich zmarłych. Wyjaśniamy symbolikę Grobu Nieznanego Żołnierza. Pogadanka na temat sensu przemijania.
04.11 Układanie puzzli na czas. Gimnastyka przy muzyce. Zajęcia Internetowe. Aby uczcić 5.listopada – Dzień Postaci z bajek, opowiadamy o naszej ulubionej postaci bajkowej.
07.11 Mój dom – pobudzanie wyobraźni poprzez zbudowanie miniaturki domu. Konkurs wierszy i piosenek o tematyce dowolnej. Kącik pomocy szkolnej.
08.11
Robimy jesienne bukiety z liści. Turniej tenisa stołowego – gra na punkty. Rozwijanie zdolności manualnych – lepienie z plasteliny na dowolny temat.
10.11 ŚpŚpiewamy piosenki patriotyczne. „Jestem obywatelem swojego kraju”- pogadanka. Rozmawiamy o niepodległości i wyjaśniamy symbolikę jutrzejszego święta.
14.11 Jestem Polakiem – nasza stolica, godło. Zajęcia plastyczne, rysowanie godła. Zabawy ruchowe na sali. Rozmowy indywidualne z dziećmi. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
15.11 Zajęcia dla dorosłych – spotkanie z doradcą do spraw savoir vivre („Dobre maniery obowiązują każdego”). Gry i zagadki logiczne. Wdrażanie przyzwyczajeń do utrzymywania porządku wokół nas.
17.11 Czy jesteśmy tolerancyjni? – pogadanka. Jaki to pojazd? – zajęcia dydaktyczno – plastyczne, dowolna technika. Rysujemy, malujemy samochody a także konstruujemy własne pojazdy.
18.11 Turniej warcabowy. „Każdy ma jakiś talent” – sztuka opowiadania o swoich zdolnościach.
21.11 Czy znamy swoje prawa?- rozmowa w kontekście wczorajszego Dnia Praw Dziecka. Netetykieta, czyli co wolno w Internecie. Gry planszowe. Kącik pomocy szkolnej.
22.11 Słuchamy relaksacyjnej muzyki i przelewamy na papier nasze fantazje z nią związane. Rozmawiamy, jak radzic sobie z własną i cudzą agresją.
24.11 „ „W jaki sposób dbam o higienę mojego ciała i umysłu?”- pogadanka. Zagadki logiczne. Edukacyjne gry telewizyjne i komputerowe.
25.11 Kształtowanie zasad kultury osobistej i szacunku dla innych. Wzmacnianie więzi w grupie poprzez wspólną zabawę – pląsy i zabawy ze śpiewem. Gry planszowe.
28.11 Zapoznanie dzieci z zachowaniem ptaków przygotowujących się do zimy. Wdrażanie do ochrony i pomocy ptakom. Papierowe ptaki – orgiami. Przygotowujemy dekoracje na wieczorek andrzejkowy. Kącik pomocy szkolnej.
29.11 Zabawy andrzejkowe – lanie wosku, wróżby oraz konkursy. Recytacja wierszy i śpiewanie piosenek.
Na zajęcia zaprasza instruktor Zofia Bernadyn w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek w godz. 15.00 – 19.00