WAKACJE Z WOLNEGO WYBIEGU

Drugi tydzień wakacji organizowanych przez B+CK w Czarnym Borze już za nami. Podczas zajęć odbywających się  pod hasłem „ Wakacje z wolnego wybiegu” uczestnicy  zgłębiali tajniki ekologii, recyklingu i zdrowego żywienia. Podczas warsztatów powstały torby zdobione roślinnymi barwnikami,  słoiki po przetworach przerobione zostały na piękne wazoniki, a stare ubrania na modne kreacje. Na warsztatach kulinarnych dzieciaki przygotowały przepyszne, zdrowe i kolorowe szaszłyki owocowe, a po wysiłku związanym ze sprzątaniem okolicy nie zabrakło również kiełbasek pieczonych na ognisku. Dużo wrażeń dostarczyła uczestnikom wycieczka do Ptasiej Doliny- Domu Spotkań Twórczych, gdzie poznały historię i różnorodność  nasion, a także zwiedzały ogród permakulturowy.

Podczas warsztatów wakacyjnych w B+CK realizowany jest projekt, który dofinansowano ze środków Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz ODL – Stowarzyszenie „Granica” w Lubawce.

Dzieci z Borówna i ich roślinna kurtyna na oknodzieci przy stole prace z rolek po papierze toaletowymDzieci z Witkowa na kocu jedzą szaszłyki Dzieci z Witkowa w plenerze Dzieci z Grząd kroją owoce na sałatkę Dzieci z Grząd w plenerze ekologiczne torby zdobione motywami roślinnymi Dzieci z Grząd i talerze z szaszłykami owocowymi Jaczkó - ognisko Dzieci z Czarnego Boru w plenerze Farbowanie toreb Dizieci z Czarnego Boru i ich kolorowe torby Z wizytą w Ptasiej Dolinie Ptasia Dolina - nasiona Śniadanie na trawie - Czarny Bór Ekologiczne wazony Czarny Bór ekologiczne sowyQuiz o recyklingu - bibliotekasprzątanie świata Jaczkówtablica z logotypami projektu

Komentowanie jest wyłączone