„WAKACJE Z NARNIĄ” – PODSUMOWANIE

Dnia 23 sierpnia 2017 roku odbyło się podsumowanie działań wakacyjnych zadania pn. : Wychowanie do wartości, czyli jak rozmawiać z dziećmi o wartościach wykorzystując literaturę. W projekcie realizowanym w ramach programu ministerialnego Partnerstwo dla książki uczestniczyły również partnerskie biblioteki: Miejska Biblioteka Publiczna im. Tadeusza Boya-Żeleńskego w Szczawnie Zdroju oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna „Biblioteka pod Atlantami” w Wałbrzychu. 
Ostatnie spotkanie miało charakter uczty u Aslana, na której podano herbatkę Tumnusa, placek ze śliwkami, gofry, lody truskawkowe, gorącą czekoladę oraz lemoniadę. Potrawy te nawiązywały do poszczególnych scen i bohaterów książki. Podczas uczty zaproszonym gościom zaprezentowano alternatywne zakończenia Opowieści z Narnii przygotowane w formie teatrzyków kamishibai. Na scenie wystąpiły dzieci biorące udział w „Wakacjach z Narnią” oraz nasi przyjaciele z bibliotek partnerskich. Dużą nowością było wykorzystanie aplikacji Pstryk Komiks do stworzenia multimedialnej wersji opowieści. 
Niestety, nie obyło się bez złych czarów. Na ucztę Aslana przybyła również Biała Czarownica, która częstowała wszystkich zebranych ptasim mleczkiem. Stali uczestnicy zajęć wiedzieli jak uniknąć złych czarów. Dwoje małych dzieci poczęstowało się słodyczami i zostało zaczarowane przez czarownicę. Jedynym ratunkiem dla nich była podróż do zamku Ker Paravel, gdzie czekał na nich Aslan. Każde dziecko chciało wcielić się choćby na chwilę w rolę lwa i spróbować odczarować kolegę lub koleżankę. Zamek był również doskonałym tłem do pamiątkowej fotografii. 
Spotkanie kończące projekt było również doskonała okazją do wymiany spostrzeżeń i doświadczeń nie tylko dla dorosłych lecz również najmłodszych uczestników projektu.

Komentowanie jest wyłączone