Swietlica w Grzędach zaprasza na zajęcia w maju ;-)

4.05 „Czy wiemy, co świętujemy 2 i 3 Maja? Pogadanka o patriotyzmie. Gry
i zabawy ruchowe. Rozmowa z dziećmi i młodzieżą na temat uzależnienia od komputera inspirowana Dniem bez komputera (3maja).
5.05 „Mam Talent” – przedstawienie przez dzieci swoich umiejętności. Konkurs wiedzy geograficznej. Gry i zabawy ruchowe.
6.05 Wykonujemy wiosenne ozdoby do naszej świetlicy. Herbaciany Klub Filmowy – pokaz filmów animowanych dla dzieci przy herbatce. Kolorowanie obrazków, gry i zabawy ortograficzne.
10.05 Świetlicowe karaoke. Gry planszowe. Wycieczka po okolicy. Malujemy pejzaż, który zachwycił nas podczas pieszej wędrówki. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
11.05 Turniej szachowy i warcabowy dla młodzieży. Gimnastyka przy muzyce.
Zajęcia plastyczne – wykonywanie wydzieranek z kolorowego papieru. Rozmowy indywidualne z dziećmi.
12.05 „Jak dbać o włosy na wiosnę, by wyglądały zdrowo?” Wymiana doświadczeń i porad fryzjerskich – zajęcia dla dorosłych.
13.05 W Światowym Dniu Chorego rozmawiamy o potrzebie pomagania bliźnim. Układanie puzzli na czas. Gry i zabawy matematyczne.
17.05 Zajęcia plastyczno-techniczne. Turniej warcabowy. W co bawili się nasi rodzice – gry i zabawy znane z opowieści rodziców i dziadków. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
18.05 Kiedy ostatnio byłem w muzeum… – rozmowa o wystawach
w Międzynarodowym Dniu Muzeów. Próba recytacji wierszy z okazji Dnia Matki i Ojca. Rozmowy o „czystości” języka, zasady kulturalnego wysławiania się.
19.05 Skrzynka kontaktowa – zabawy służące pogłębianiu relacji. Zajęcia plastyczne „Mój przyjaciel” – karykatura z użyciem pasteli. „Ruch
i zabawa” – zajęcia ruchowe połączone z grami i zabawami podwórkowymi.
20.05 Rozmowa kształtująca emocjonalny stosunek do przyrody
i wrażliwości na jej piękno. Ćwiczenia koordynacji ruchowej – gry z piłką.
24.05 Generalna próba recytacji wierszy z okazji Dnia Matki i Ojca. Rysowanie w plenerze kredą na kartonach. Zabawy sportowe i sprawnościowe na boisku. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
25.05 Uroczyste obchody Dnia Matki i Ojca w Centrum Kultury w Czarnym Borze.
27.05 „Mama moim najlepszym przyjacielem”- zajęcia plastyczne z ukazaniem prac jakie mama wykonuje w domu. Rozmawiamy o naszych sprawach
i problemach. Gry, pląsy i zabawy harcerskie.
31.05 W Światowym Dniu bez Tytoniu rozmawiamy o szkodliwości sięgania po używki. Gry planszowe. Wykonywanie ilustracji do ulubionej książki. Gimnastyka przy muzyce. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
Na zajęcia zaprasza Instruktor Zofia Bernadyn