Świetlica w Czarnym Borze zaprasza na zajęcia w KWIETNIU 2012r

W CZARNYM BORZE– MIESIĄC KWIECIEŃ 2012

Rodzaj zajęć

11.04

Prace plastyczne- dekoracja świetlicy motywami wiosennymi , przypomnienie zasad zachowania się w grupie świetlicowej. Gry planszowe.

12.04

Podróże „Palcem po mapie” – poznajemy Dolny Śląsk (legendy i ciekawostki) . „Drucikowo” robótki ręczne dla dorosłych i nie tylko.

13.04

Poznajemy kwiaty wiosenne . Zabawa w poznawanie miast w Polsce – praca  z mapą  Polski. Pomoc w odrabianiu zadań domowych.

14.04

Bawimy się w małych kucharzy – pieczenie gofrów. Gry i zabawy ortograficzne.

17.04

Gry towarzyskie. Origami – sztuka składnia papieru. Wspólne czytanie legend  związanych z naszą okolicą.

18.04

Gry towarzyskie.

19.04

Podróże „Palcem po mapie” – poznajemy góry Sudety .„Drucikowo” robótki ręczne dla dorosłych i nie tylko.

20.04

Wyjście plenerowe. Poznajemy świat zwierząt.Podglądanie wiosny . Słodki poczęstunek.

21.04

Przypomnienie zasad przestrzegania higieny pracy. Robienie kolorowych kanapek.

24.04

Praca na komputerach – tworzymy własne wizytówki.  Pomoc w odrabianiu zadań domowych. Wspólne czytanie wierszy W. Chotomskiej ilustracje do przeczytanych wierszy.

25.04

„Przewodnik po Polsce dla dzieci”poznajemy ciekawe miejsca nad Morzem Bałtyckim. Gry i zabawy z ortografią.

26.04

„Drucikowo” robótki ręczne dla dorosłych i nie tylko. Jak reagować na złe zachowanie innych?

27.04

Bawimy się masą solną. Zabawy w grupie: „Na literę” .

28.04

Przygotowanie wystawy z prac solnych . Bawimy się w małych kucharzy – sałatka owocowa.

Na zajęcia zaprasza Barbara Osiadły – mł. instruktor