Spotkanie Opłatkowe w Czarnym Borze

…I przychodzi czas, by zasiąść przy wigilijnym stole. Po raz kolejny tę szansę dostał każdy z nas. Wtedy – ubieramy się odświętnie, obdarzamy się życzliwością, uśmiechem. Przebaczamy sobie nawzajem. Niektórzy z trudnością wbrew sobie, ale zapominamy urazy, odkładamy na bok nasze żale, stajemy się ludzcy, lepsi… Dlaczego dopiero teraz?  Dobrze, że teraz!

W radosnej, przedświątecznej atmosferze minęło spotkanie opłatkowe mieszkańców Czarnego Boru. Przy wigilijnych stołach zasiadło około 200 osób. Spotkanie rozpoczął występ dzieci z Gminnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarnym Borze pod opieką Pani Danuty Zasady, Pani Anny Janik oraz Pani Doroty Turek. Dzieci swoim występem wprowadziły wszystkich w świąteczny, magiczny nastrój jak również zachęcili uczestników do wspólnego kolędowania. Po występie i wspólnej modlitwie zebrani przełamali się opłatkiem składając sobie życzenia. Nie zabrakło również życzeń od Pana Adama Góreckiego – Wójta Gminy Czarny Bór oraz Pani Renaty Chruszcz – dyrektora Biblioteki + Centrum Kultury w Czarnym Borze. Prócz życzeń każdy z przybyłych otrzymał świąteczny upominek. Po części artystycznej Pan Adam Górecki zaprosił mieszkańców na poczęstunek tradycyjnymi pierogami z kapusta i grzybami oraz barszczem. Nie zabrakło również ciast oraz kawy czy herbaty.