SPOTKANIE AUTORSKIE Z MONIKA SAWICKĄ

W poniedziałek, 19 lutego gościliśmy w naszej bibliotece znaną pisarkę, autorkę książek dla dzieci i dorosłych, panią Monikę Sawicką.

Wizyta rozpoczęła się spotkaniem z najmłodszymi czytelnikami – przedszkolakami. Dzieci zapoznały się z kulisami powstania serii książek o Kajtusiu, wysłuchały fragmentów książki „O Kajtku szczęściarzu” i chętnie odpowiadały na pytania autorki. Niektóre z nich zostały nagrodzone książkami. Pani Monika ogłosiła również konkurs plastyczny na ilustrację do swojej książki.

Uczniowie klas I-III, to kolejna grupa, która wzięła udział w spotkaniu z autorką. Dzieci poznały warsztat pracy pisarza i genezę książek o Kajtusiu. Następnie odbyły się zajęcia plastyczne inspirowane fragmentami książki Moniki Sawickiej.

W warsztatach „ Książka moich marzeń” wzięli udział uczniowie klasy 7 c z Witkowa oraz gimnazjaliści z klasy III B. Spotkanie było okazją do zastanowienia się nad swoją przyszłością i marzeniami. Efektem spotkania są wykonane książki marzeń, które można obejrzeć w naszej galerii.

W godzinach popołudniowych  Pani Monika spotkała się z dorosłymi odbiorcami swojej twórczości na spotkaniu p.t. „Miłość niejedno ma imię”. Rozmowy dotyczyły nie tylko miłości ale również problemów w relacjach z drugim człowiekiem.

Pisarka zachwyciła wszystkich swoją otwartością i życzliwością, chętnie rozdawała autografy i pozowała do zdjęć.

Komentowanie jest wyłączone