REKORODOWO Z FLAGĄ NA TRÓJGARBIE

Piękna, słoneczna pogoda, rekordowa ilość zawodników, sportowa rywalizacja
i wspaniała atmosfera, tak zapamiętamy IV Półmaraton Górski z Flagą na Trójgarbie.

Półmaraton to cykliczna impreza biegowa organizowana co roku w Dniu Flagi, na przemian przez Gminy: Czarny Bór i Stare Bogaczowice. Tegoroczna edycja odbyła się przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu oraz pod patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego – Cezarego Przybylskiego. Patronat medialny natomiast objęło Radio RMF MAXXX.

Na starcie zameldowało się aż 238 zawodników rywalizujących w 8 kategoriach wiekowych z podziałem na płeć oraz dodatkowo W kategorii Open na dystansach ok. 11 i 22 km. Na zawodników czekały medale oraz bogate pakiety startowe zawierające produkty lokalnych producentów. Zwycięzcy otrzymali również puchary i nagrody rzeczowe w tym m in. weekendowy pobyt w Pensjonacie Misiówka w Borównie o wartości 1.000,00zł, karty podarunkowe do SPORTING – sklep z odzieżą sportową, vouchery na basen oraz SPA w Hotelu Piotr w Boguszowie-Gorcach, vouchery do Zamku Książ, karnety do Aqua Zdroju do Kompleksu Arado, Muzeum Porcelany, a także sprzęt AGD i wiele, wiele innych. Lista zwycięzców oraz klasyfikacja medalowa dostępna http://wyniki.datasport.pl/results2776/

Ceremonii dekoracji dokonali: Wójt Gminy Czarny Bór – Adam Górecki, Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego – Iwona Frankowska, Przewodnicząca Rady Gminy – Marzena Łatka, Przewodnicząca Rady Powiatu Wałbrzyskiego – Sylwestra Wawrzyniak oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego – Stanisław Skrzyniarz.

Organizatorzy Półmaratonu: Gmina Czarny Bór, Biblioteka+ Centrum Kultury, Gmina Stare Bogaczowice oraz Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu, gratulują zwycięzcom,  zawodnikom oraz składają serdeczne podziękowania kibicom oraz wszystkim Partnerom Półmaratonu.

Partnerzy wydarzenia:

Browar Miedzianka
Muzeum Porcelany
Zamek Książ w Wałbrzychu
Misiówka – Jesteś u siebie.
Usługi Transportowe Stanisław Rutkowski
Usługi Transportowe Jan Groń