Październik w świetlicy w Grzędach!!! Zapraszamy ;-)

www-tapeciarnia-pl-tapety-normalne-187862-jesien-grzyb-prawdziwek-wrzos-trawa04.10 Piesza wycieczka – dostrzeganie walorów jesiennego lasu. Uświadamianie potrzeby szanowania lasu i jego mieszkańców w Międzynarodowym Dniu Zwierząt. Zabawy sportowe na świeżym powietrzu. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
05.10 „Być koleżeńskim to moja dewiza”- pogadanka na temat zachowania wobec rówieśników. Lepienie zwierząt z plasteliny. Turniej tenisa stołowego – gra na punkty.
06.10 Określanie kształtu liści jesiennych. Robienie kompozycji, bukietów z liści i ozdabianie nimi świetlicy. Zabawa muzyczno – ruchowa pt. „Stary niedźwiedź mocno śpi”.
07.10 Las jesienią – malowanie. Wykonywanie zwierząt z darów jesieni.
Ćwiczenia koordynacji ruchowej – gra w piłkę. Układanie puzzli na czas. Rozmowy indywidualne z dziećmi.
11.10 Zajęcia plastyczne – lepienie kwiatków z plasteliny. „Co czuję?”- sztuka nazywania uczuć. Zabawy ruchowe na powietrzu. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
12.10 W Dniu Bezpiecznego Komputera rozmawiamy o zagrożeniach czyhających w sieci. Dostrzeganie zmian zachodzących w przyrodzie. Określenie aktualnej pogody i zrozumienie pojęcia „szaruga jesienna”.
13.10 Zabawa dydaktyczna „czarodziejski worek”, polegająca na odgadywaniu nazw warzyw i owoców na podstawie dotyku. Recytacja wierszy i śpiewanie piosenek o tematyce jesiennej. Gry sportowe i sprawnościowe.
14.10 Zajęcia dla dorosłych – spotkanie z kosmetyczką „Stajesz się piękniejsza na jesień”. Turniej warcabowy. „Każdy ma jakiś talent” – sztuka opowiadania o swoich zdolnościach.
18.10 Zajęcia plastyczne. Tworzenie ciekawych wzorów i kompozycji na kartonie, „pieczątka z ziemniaka”. Zabawy ruchowe na powietrzu. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
19.10 Konkurs czytania i opowiadania bajek dla najmłodszych dzieci. Ćwiczenia na boisku. Słuchamy relaksacyjnej muzyki i przelewamy na papier nasze fantazje z nią związane.
20.10 Wdrażanie przyzwyczajeń do utrzymywania porządku wokół nas.
Trening mózgu – zagadki logiczne. Gry rozwijające wyobraźnię. Rozgrywki pingpongowe – gra na punkty.
21.10 „Grzybobranie” – zajęcia plastyczne; malowanie grzybów jadalnych i trujących. Wykonywanie różnych grzybów z bibuły na kartonie.
Rozmawiamy o wynalazkach cudnych i kłopotliwych na podstawie książki pt. „Poradnik stylu”.
25.10 Śmiech to zdrowie – opowiadamy śmieszne historie. „Dobrym przyjacielem być”- pogadanka o przyjaźni. Gry i zagadki logiczne. Gimnastyka przy muzyce. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.

26.10 Rysuję to, co czuję i słyszę – praca plastyczna inspirowana dziełem muzycznym. Gry planszowe. Wykonywanie ozdób metodą decupage.
27.10 Zajęcia manualne, robienie korali z jarzębiny.
Gry i zabawy sportowe na sali. Rozgrywki pingpongowe – gra na punkty.
28.10 Przygotowania do Wszystkich Świętych. Wycieczka na cmentarz – porządkowanie grobów. Zabawa w Halloween. Pogadanka na temat sensu przemijania.

Na zajęcia zaprasza instruktor Pani Zofia Bernadyn

Komentowanie jest wyłączone