ogłoszenie o przetargu na najem lokalu użytkowego w Witkowie

OGŁOSZENIE O PRZETARGU

Dyrektor Centrum Kultury w Czarnym Borze ogłasza

przetarg pisemny nieograniczony na najem lokalu użytkowego o pow. 62,98 m2,  położonego w  siedzibie Ośrodka Kultury w Witkowie nr 13, na okres trzech lat licząc od dnia zawarcia umowy z przeznaczeniem na sklep ogólno – spożywczy.

1. OPIS PRZEDMIOTU PRZETARGU

• Pomieszczenie przeznaczone na sklep ogólno-spożywczy

• Przedmiotem przetargu jest lokal użytkowy położony na parterze budynku o łącznej powierzchni 62,98m2,  składający się z pomieszczeń: I/2 – (13,6 m²), I/3- (13,6 m²), I/4 – (24,16 m²), I/5 – (5,0 m²) oraz pomieszczeń sanitarnych: I/10 – (4,64 m²), I/11 – (0,99 m²), I/12 – (0,99 m²) .

2. CENA WYWOŁAWCZA CZYNSZU

• Cena wywoławcza stawki miesięcznego czynszu za wynajem lokalu użytkowego wynosi 500,00 zł. netto/miesiąc(Słownie: pięćset złotych 00/100 netto).

• Wysokość czynszu nie obejmuje zużycia energii elektrycznej ( najemca będzie pokrywał koszty na podstawie wskazań podlicznika), kosztów zużycia wody oraz kosztów wywozu odpadów komunalnych (najemca będzie zobowiązany do zawarcia umowy z odpowiednimi służbami komunalnymi na świadczenie usług w tym zakresie).

• okres najmu: od dnia 1 stycznia 2015 roku do dnia 31 grudnia 2018 r.

3. WARUNKI PRZETARGU

W przetargu mogą wziąć udział oferenci, którzy złożą pisemną, ważną ofertę.

• Ofertę należy złożyć w formie pisemnej (wzór formularza ofertowego stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia), w zamkniętej kopercie.

• Kopertę należy opisać „Przetarg nieograniczony – Najem lokalu na sklep ogólno-spożywczy, nie otwierać do dnia 10 grudnia 2014 do godz. 10:00.

• Oferta pod rygorem odrzucenia, winna zawierać wszystkie wymagane informacje                  i oświadczenia, wskazane na formularzu ofertowym.

• Do formularza ofertowego należy dołączyć :

– aktualny odpis z właściwego rejestru albo aktualnego zaświadczenia o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub zgłoszenia do ewidencji gospodarczej;

– zaświadczenie o niezleganiu w opłacaniu składek z ZUS;

– aktualne zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzającego, że oferent nie zalega z opłaceniem podatków opłat wystawione nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.

Dokumenty oferty winne być składane w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez oferenta.

• Ofertę podpisują osoby uprawnione do reprezentowania oferenta.

• Oferta niekompletna nie będzie mogła być uzupełniona lub zmieniona po terminie składania ofert.

• Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę.

• Kryterium wyboru oferenta:

najwyższa zaproponowana cena (netto) stawki miesięcznego czynszu.

Do kwoty tej doliczony zostanie podatek VAT.  Stawka bazowa czynszu podlegała będzie corocznej waloryzacji wg wskaźnika wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych, opublikowanego przez Prezesa GUS w Dzienniku Urzędowym.

4. MIEJSCE  ORAZ TERMIN SKŁADANIA I OTWARCIA OFERT

• Oferty należy składać w sekretariacie Centrum Kultury w Czarnym Borze ul. Sportowa 43 do dnia 10  grudnia 2014 do godz. 10:00 . Oferty złożone po tym terminie zostaną odrzucone.

• Oferty zostaną otwarte w dniu 10 grudnia 2014 r. o godz. 11:00 w gabinecie Dyrektora Centrum Kultury w Czarnym Borze.

• Oferenci mogą być obecni przy otwarciu ofert.

• Podczas otwarcia ofert do publiczne wiadomości podane zostaną następujące informacje :

– dane oferentów;

– informacje o cenie ofert.

– W razie ustalenia, że kilku oferentów zaoferowało tę samą cenę, prowadzący przetarg kontynuuje przetarg w formie licytacji. Minimalna stawka licytacji wynosi 50,00 zł PLN (słownie: pięćdziesiąt złotych).

5. ZASADY PRZETARGU

• Przetarg nieograniczony prowadzi z upoważnienia organizatora przetargu Komisja Przetargowa.
  • Komisja Przetargowa w ocenie ofert kieruje się zaoferowaną ceną /netto/stawki  czynszu za lokal .
  • Zaoferowana cena netto oferty nie może być niższa niż cena wywoławcza, określona w pkt. 2.1 ogłoszenia.
  • Strony zawrą umowę na warunkach określonych we wzorze umowy stanowiącym załącznik do ogłoszenia ofertowego.
  •  Przetarg jest ważny, jeżeli wpłynie, co najmniej jedna oferta niepodlegająca odrzuceniu.
  • Udzielający zamówienia zastrzega sobie prawo unieważnienia przetargu bez podania przyczyny bądź przedłużenia terminów podanych w niniejszym ogłoszeniu, a także – przed  terminem składania ofert – modyfikacji treści materiałów przetargowych.
  • Warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wpłacenie wadium w wysokości 200,00 zł. (słownie: dwieście złotych) na konto (wpisać nr konta depozytowego) prowadzone w Banku BGŻ o/Wałbrzych do dnia 08 grudnia 2014 r. Wadium osoby wygrywającej przetarg zostanie naliczone na poczet kaucji należnego wykonania umowy, a w razie uchylenia się o zawarciu umowy przepadnie na rzecz prowadzącego przetarg.
  • Lokal  można obejrzeć codziennie (poniedziałek i piątek) w godzinach od 8:00 do 12:00.

6. ZAMIESZCZENIE OGŁOSZENIA

1. Siedziba Centrum Kultury w Czarnym Borze,

2. Strona Internetowa Centrum Kultury

3. Wszelkie informacje można uzyskać pod numerem telefonu 74 84 50 242