„Karnawał w Wenecji”, czyli Koncert Noworoczny w Czarnym Borze

Jak Karnawał to tylko w Gmina Czarny Bór🥳🎆🎆🥂🎶
Choć Koncert Noworoczny „Karnawał w Wenecji” za nami to emocje jeszcze nie opadły, a muzyka ciągle nam w uszach gra🎶🎶🎶
Kwartet smyczkowy A Quartet zabrał publiczność (tłumnie zgromadzoną w Biblioteka + Centrum Kultury w Czarnym Borze) w niezwykłą muzyczną podróż od Wenecji, przez Wiedeń, Paryż, nowojorski Broadway, aż po rodzimą Warszawę. To była prawdziwa muzyczna uczta🎻
Koncert rozpoczął się od toastu noworocznego, życzeń złożonych przez Adama Góreckiego – wójta gminy i krótkiej prezentacji gminnych inwestycji zrealizowanych w 2023 roku📈
Później cała uwaga widzów skupiła się na barwnych strojach, hipnotyzujących dźwiękach płynących z instrumentów, charyzmatycznym konferansjerze i anielskim głosie wokalistki, Muzycy za sprawą dźwięków wiolonczeli Joanny Jerchel, skrzypiec Adrianny Urbacz i Łukasza Krusza, altówki Radosława Mikałajczyka🎼, wokalnych umiejętności Eweliny Sobczyk🎤 oraz zabawnych i angażujących publiczność komentarzy mistrza słowa – Witolda Pełki, prezentowali karnawałowe rytmy różnych epok i krajów, począwszy od czasów napoleońskich na latach 80-tych XX w. skończywszy. Program A Quartet łączył ze sobą klasyczne utwory instrumentalne i wielkie szlagiery współczesnej muzyki rozrywkowej. Artyści pokusili się o wirtuozyjne wykonanie „Białej Flagi” Zespołu Republika czy „Takiego Tanga” grupy Maanam. A na bis rozgrzali publiczność do czerwoności utworem „Show must go on” grupy Queen.
Bez wątpienia zaliczamy Koncert Noworoczny do udanych i z optymizmem patrzymy w przyszłość w myśl zasady „jaki początek roku taki cały rok”. Mamy nadzieję, że się z nami zgadzacie?😉, a widowisko muzyczne w wykonaniu A Quartet pozostanie długo w pamięci mieszkańców gminy Czarny Bór.