FERIE JUŻ ZA NAMI!!

Zimowe ferie już niestety za nami… Dzieci i młodzież z naszych gminnych świetlic oraz z B+CK, nie mogły narzekać na nudę. To były dwa tygodnie obfitujące w wiele ciekawych atrakcji.

Odbywały się między innymi zajęcia plastyczne. W pierwszym tygodniu każda ze świetlic tworzyła przestrzenne drzewko z gazet, wieszaki na zdjęcia i „bibeloty”, papierowe kwiaty, czy kolorowe bransoletki… Nie mogło zabraknąć również zajęć kulinarnych – dzieciaczki je uwielbiają – tym razem zajadały się samodzielnie przyrządzoną pizza.

W drugim tygodniu ferii zaczęły się przygotowania do Walentynek. Spod  zdolnych rąk naszych uczestników ferii wyszły serca tworzone różnymi technikami plastycznymi oraz piękne, kolorowe serca z piernika.

W tym roku – w przeciwieństwie do  poprzednich lat – czas ferii minął nam w typowo zimowej aurze, dlatego żal byłoby z tego nie skorzystać, więc nie brakowało też szaleństw na śniegu.

Wszystkie atrakcje zorganizowane na świetlicach oraz w B+CK przeplatane były wycieczkami, które dla dzieci są zawsze największą atrakcją. W środowe przedpołudnia czas spędzaliśmy w Cinema City zaś w piątki odbyły się wycieczki do Huty Szkła „Julia” w Piechowicach,  gdzie podczas zwiedzania wszyscy uczestnicy wycieczki mogli na własne oczy zobaczyć proces powstawania kryształowych produktów, oraz do wrocławskiego Kolejkowa, gdzie miniaturowy świat zabrał nas w podróż po atrakcjach Dolnego Śląska.

 

 

Komentowanie jest wyłączone