Czarnoborskie Dożynki Gminne , IX Święto Pieroga 2012r.

Dożynki – największe w roku święto gospodarskie rolników będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu, obchodzone po zakończeniu wszystkich najważniejszych prac polowych i zebraniu plonów, a głównie polonu zbóż. Wpisując się wielowiekową tradycję, podobnie jak w ubiegłym roku dla mieszkańców gminy Czarny Bór oraz wszystkich gości zostaną zorganizowane Czarnoborskie Dożynki oraz IX Święto Pieroga. Impreza odbędzie się 16 września (niedziela) na boisku sportowym przy Ośrodku Kultury w Witkowie.

W tegorocznych obchodach na uczestników zabawy czeka mnóstwo atrakcji. Imprezę rozpocznie dożynkowy wielobarwny korowód, który przejdzie wokół boiska sportowego w Witkowie. W korowodzie wezmą udział przedstawiciele poszczególnych sołectw, kluby sportowe, organizacje pozarządowe, reprezentanci szkół. Następnie odprawiona zostanie uroczysta Masz Św. celebrowana przez proboszcza Witkowa. Niezwykle podniosły charakter uroczystości religijnej nada oprawa muzyczno-wokalna przygotowana przez Górali Czarnoborskich. Po liturgii odbędzie się staropolski obrzęd Dzielenia Chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów. Wieńce plecione mozolnie przez każde sołectwo już od kilku tygodni zostaną nagrodzone w Konkursie na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy. Główną atrakcją w godzinach popołudniowych będzie IX edycja Festiwalu Pieroga. W ramach Pierogowego Święta uczestnicy zabawy będą rywalizować na najsmaczniejsze pierogi, rozegrane zostaną Międzyklasowe Zawody Pierogowe oraz konkurs na najszybsze lepienie pierogów. Wszyscy będą mieli okazję spróbować pysznych pierogów, a dla smakoszy kuchni regionalnej czekają stoiska przygotowane przez wszystkie sołectwa. Nową atrakcją tegorocznych dożynek będzie wielki Stół Biesiadny, na którym znajda się potrawy przygotowane przez wielu mieszkańców i reprezentantów różnych organizacji z gminy Czarny Bór. W ludowy nastój wprowadzą niezawodne Grzędowianki, a akcentów muzyki popularnej dostarczy zespół z Witkowa. Ok. godz. 20.00 wystąpi, Gwiazdą Wieczoru – zespół coverowy Formacja GO z Konina, wykonujący szeroko rozumianą muzykę popularną, zarówno polską jak i zagraniczną.  Po występie ekipy z Konina do wspólnej zabawy zaprosi lokalny zespół „Głośna Cisza”. Z pewnością, znany mieszkańcom Witkowa i nie tylko, zespół dostarczy wiele emocji i będzie doskonałym zwieńczeniem całodniowej imprezy.

Wszystkich chętnych, którzy chcą się podzielić z Nami swoim talentem kulinarnym  zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie pierogowym. Poniżej regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy.

Gwarantujemy dobrą zabawę i ciekawe nagrody.

Regulamin

arkusz zgloszeniowy 

 

 

 

 

 

 

Komentowanie jest wyłączone