Zapraszamy we wrześniu na zajęcia do świetlicy w Grzędach :-)

dyniaki

01.09 Nasze wspomnienia wakacyjne – technika utrwalenia dowolna. Wykonywanie kotylionów. Turniej tenisa stołowego – gra na punkty. Gimnastyka przy muzyce.
02.09 Zajęcia dla dorosłych – wicie wieńca dożynkowego.
06.09 Lepienie zwierząt z plasteliny. W dniu Postaci z Bajek rozmawiamy o tym, jaka postać z bajki jest nam najbliższa i dlaczego akurat ona? Konkurs wierszy o tematyce dowolnej
07.09  Utrwalanie form grzecznościowych takich jak : „dzień dobry”, „proszę”, ”przepraszam” itp. Ćwiczenia  koordynacji ruchowej – gra w piłkę. Wydzieranki z kolorowego papieru.
08.09 „Czy w XXI wieku można być analfabetą? – odpowiadamy na to pytanie w Dniu Walki z Analfabetyzmem. Wykonywanie zakładek z brystolu, do książki, na różne sposoby. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
09.09 Wartości zdrowotne owoców i warzyw. Eksponaty owoców. Zajęcia plastyczne: malowanie farbami lub rysowanie kredkami owoców
i warzyw. Recytacja wierszy i śpiewanie piosenek.
13.09 Gry sportowe i sprawnościowe. Jaki zawód chciałbyś wykonywać? Prezentowanie swoich pomysłów za pomocą rysowania na kartonie.
14.09 Kształtowanie słuchu muzycznego; słuchanie muzyki. „Spójrzmy na siebie”: stajemy przed lustrem i mówimy o swoim wyglądzie. Wykonujemy ozdoby do naszej świetlicy – jesienne liście.
15.09 Ozdabiamy naszą świetlicę jesienną dekoracją. Zabawy ruchowe na powietrzu. Rysowanie patykiem na ziemi na dowolny temat. Zagadki logiczne. Kącik pomocy szkolnej.
16.09 Jak żyć, żeby nie powiększać dziury ozonowej? – o zdrowym stylu życia rozmawiamy w Dniu Warstwy Ozonowej. Konkurs czytania
i opowiadania bajek dla najmłodszych dzieci. Zabawy sportowe
i sprawnościowe na boisku.
20.09 Malowanie miejsc na świecie, w których dzieci chciałyby się znaleźć, zobaczyć, zwiedzić. Technika utrwalenia dowolna. Rozwój szybkości reagowania poprzez ćwiczenia na inteligencję.  Gry planszowe. Czytamy bajki i opowiadamy ich treść.
21.09 Pogadanka na temat kulturalnego zachowywania się oraz wzajemnej życzliwości. Gry rozwijające wyobraźnię. Rozgrywki pingpongowe – gra na punkty.  Gry planszowe.
22.09 Włączenie dzieci do prac porządkowych w świetlicy. Zabawy ruchowe na świeżym powietrzu z piłką dla poprawy naszej kondycji. Dbanie o sylwetkę. Jaka jest moja samoocena? – pogadanka na temat poczucia własnej wartości. Kącik pomocy szkolnej dla dzieci.
23.09 Konkurs muzyczny – „Moja piosenka”. Turniej warcabowy.

Mówię STOP uzależnieniom: Żyję zdrowo – nie palę! Pogadanka antynikotynowa. „Jakie mam prawa?- przypomnienie praw człowieka.

27.09 Gry rozwijające wyobraźnię. Rozgrywki pingpongowe – gra na punkty.  Gry planszowe. Organizacja gry w dwa ognie, pokonywanie przeszkód na czas.
28.09 Las jesienią. Zainteresowanie dzieci przyrodą jesienną w lesie. Robimy wspólnie  wystawę wrzosu oraz szyszek sosnowych i świerkowych. Zajęcia plastyczne – „Krajobraz jesienny”. Indywidualne rozmowy z wychowawcą.
29.09 Pogadanka o ochronie środowiska, wykonywanie plakatów w grupach. „Moje hobby” – konkurs dla dzieci – kto najciekawiej zaprezentuje  swoją pasję.
30.09 Włączamy się w akcję „Sprzątanie świata”.

Zajęcia Internetowe. Zajęcia plastyczne – lepienie kwiatków z plasteliny.

Rozwój szybkości reagowania poprzez ćwiczenia na inteligencję.

Na zajęcia zaprasza instruktor Zofia Bernadyn :-)

Komentowanie jest wyłączone